برج تفریحی بندرگاه کریک، دبی

طرح "سانتیاگو کالاتراوا" برنده مسابقه "طراحی برج تفریحی برای توسعه بندرگاه کریک دبی" شده است که در آینده ای نزدیک، پس از ساخت به بزرگی و بلندی برج خلیفه و برج ایفل خواهد بود. در طراحی برج "بندرگاه کریک دبی" از شکل طبیعی گل زنبق الهام گرفته شده و ساختار آن یادآور فرم مناره است که یک نماد برجسته معمارانه در فرهنگ اسلامی می باشد.

 

 

 

 

بالای برج، به فرم یک جوانه بیضی شکل و کشیده طراحی شده است که با داشتن 10 سکوی بازدید و تفریحی، دارای اتاق های مجلل با چشم انداز 360 درجه و دو سکوی باغ VIP خواهد بود. همچنین این برج با داشتن یک بوتیک – هتل در رده جهانی، پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود. 

 

 

 

 

 

تنه باریک برج که یادآور خطوط ظریف برگهای گل زنبق است، ستون فقرات ساختمان می باشد و ساختمان را بر روی زمین مستحکم می کند. طبقه همکف یک پلازای بزرگ است که دارای فروشگاه های خرده فروشی در سطح جهانی، یک موزه، امکانات آموزشی و یک سالن چند منظوره سرپوشیده می باشد. تعدادی دالان سبز برای دسترسی عابران پیاده  و ارتباط نزدیک با بندرگاه کریک دبی در نظر گرفته شده است.

 

 

 

 

 

 

طراحی این برج به وضوح برگرفته از هنر کلاسیک زمان های قدیم و فرهنگ آن منطقه می باشد و در عین حال از دستاوردهای تکنولوژی روز به خوبی بهره مند شده است. در طراحی و توسعه تمامی بخش های برج، از انتخاب متریال تا تکنولوژی مورد استفاده، بالاترین استانداردهای ایمنی بین المللی در نظر گرفته شده است.

 

 

 

 

این برج هم اکنون در حال ساخت است و انتظار می رود تا سال 1399 ساخت آن به پایان برسد. 


منابع:

www.archinect.com

www.archdaily.com

www.luxuryproperties.ir