تنها خانه شخصی طراحی شده توسط زاها حدید

خانه Capital Hill Residence، واقع در جنگلی کوهستانی در خارج از مسکو (در میان درختان کاج و توس 20 متری)، تنها خانه شخصی می باشد که زاها حدید در طول حیاتش طراحی و ساخته است. این خانه متعلق به Vladislav Doronin می باشد که مدیر شرکت های املاک Capital Group و OKO Group و همچنین مالک هتل و اقامتگاه لاکچری برند Aman است. در طی یک جلسه آن ها به کانسپت "شناور بر فراز درختان، مشرف به جنگل" رسیدند و زاها حدید ایده های خود را  بر روی یک دستمال ترسیم کرد. نتیجه این ایده ها، خانه Capital Hill Residence بود که یک مجسمه سیال و فضایی مناسب برای سکونت است و برآمده از دل طبیعت پیرامونش می باشد. این خانه به دو بخش تقسیم می شود؛ یک بخش با دامنه کوه ادغام شده و بخش دیگر بر فراز درختان (در ارتفاع 22 متری از سطح زمین) شناور شده است.

 

 

 

 

 

از طریق سه ستون بتنی همراه با آسانسور شیشه ای و راه پله ای که مابین دو ستون قرار گرفته، دو مولفه اصلی طرح به یکدیگر متصل شده اند. در طبقه اول، ستون ها با سقف متقاطع شده و با ارتفاع دو برابر و چراغ های سقفی تعریف کننده ورودی اصلی می باشند. این سقف توسط یک سازه بتنی دوتایی خمیده پشتیبانی می شود که ضمن جداسازی فضاهای نشیمن، از طریق آن می توانید چشم اندازی از جنگل را از اتاق نشیمن تماشا کنید.

 

 

 

 

 

 

 

این طرح در چهار طبقه سازماندهی شده است. دو طبقه پایینی دارای یک اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری، آشپزخانه، فضاهای سرگرم کننده، استخر سرپوشیده و امکانات تفریحی می باشد. راهروی ورودی، کتابخانه، اتاق مهمان و اتاق بازی بچه ها در طبقه اول قرار گرفته اند و سوئیت خواب های مستر و تراس های بیرونی در طبقه فوقانی بر فراز درختان واقع شده اند تا چشم اندازهای محیط پیرامون را به خود اختصاص دهند.

 

 


منابع:

www.zaha-hadid.com

www.archdaily.com

www.vladislavdoronin.com

www.luxuryproperties.ir