برج های مسکونی Altair، سری لانکا

"برج Altair" بلندترین ساختمان مسکونی در سریلانکا می باشد که توسط Moshe Safdie (آرشیتکت مشهور جهانی) طراحی شده است. این مجتمع مسکونی 400 واحدی با ساختار مبتکرانه دو پایه متشکل از دو برج 63 و 69 طبقه ای، به طور کامل از مزایای سایت بهره می برد. جفت برج های Altair برای هریک از واحدها تهویه مناسب، میزان مناسبی از نور خورشید و چشم اندازهایی بی نظیر از دریاچه بیرا، اقیانوس هند و شهر اطراف را فراهم می کنند. فرم پلکانی و ویژه این دو برج (که یکی بر دیگری تکیه کرده) آبشاری از تراس های بزرگ سرسبز در هر طبقه ایجاد کرده است.

 

 

 

 

مطالعه گسترده سیستم‌های سازه‌ای و تأثیر آن‌ها بر انواع واحدها، منجر به انتخاب سیستم دیاگرید شد. سازندهای فولادی و مثلثی، تکیه گاه جانبی ایجاد می‌کنند و وزن را به طور موثر توزیع می‌کنند در نتیجه امکان داشتن فضاهای داخلی بدون ستون فراهم می گردد. ساختار دیاگرید که به دلیل کارایی آن در مقابله با نیروهای وارد بر برج های شیبدار انتخاب شده است، امکان ایجاد یک نمای مشبک با پنجره‌ها و بازشوهای بزرگ، دسترسی به بالکن‌ها و واحدهایی با روف گاردن یا تراس‌های جداگانه را فراهم می کند.

 

 

 

 

این مجموعه با ارائه بیش از 56000 متر مربع فضای عمومی شامل یک پاساژ خرده فروشی و یک تفرجگاه ساحلی در طبقه همکف همراه با فضاهای خرده فروشی بیشتری در نیم طبقه و مشرف به دریاچه بیرا، به زندگی جمعی شهری رونق می بخشد. از 140 هزار متر مربع فضای برج های Altair، 77 هزار متر مربع یا 55 درصد آن فضای مسکونی است. از باقی مساحت مجموعه، 3350 متر مربع به خرده فروشی و 59000 متر مربع یا 42.5 درصد به فضای عمومی اختصاص دارد.

 

 

 

 


منابع:

www.safdiearchitects.com

www.archello.com

www.luxuryproperties.ir