برج هِکلا، فرانسه

ژان نوول، معمار فرانسوی و برنده جایزه پریتزکر سال 2008، برجی به ارتفاع 220 متر در "لادِفنس" منطقه تجاری بزرگ پاریس طراحی کرده است. "برج هِکلا" با مساحت 80000 مترمربع دارای یک لابی دو طبقه ای، شش طبقه زیر زمین، پنج سالن غذاخوری، یک سالن اجتماعات به ظرفیت 250 نفر و فضاهای اداری مبتکرانه برای اسکان 5800 کارمند می باشد. هِکلا پس از اتمام ساخت در سال 2022، به فضایی کاملا جدید تبدیل خواهد شد و همچنین بزرگترین فضای سبز را در منطقه خواهد داشت.  

 

 

 

 

 

 

 

این برج از فلز و شیشه ساخته شده است. نمای جاه طلبانه این آسمان خراش بر پایه یک سیستم پیچیده از پانل های مثلثی شکل ساخته خواهد شد که در زوایای متفاوت قرار میگیرند و نما و پوسته خارجی بنا را تشکیل می دهند. این سیستم نما سبب می شود برج همچون یک سنگ معدنی به نظر بیاید که از دل زمین بیرون آمده است. قسمت انتهایی برج باز است تا گنجایش داشتن یک بام سبز که بخشی از آن توسط پانل های مثلثی سایه دار شده و همچنین فضای لازم برای رشد درختان طبیعی را فراهم کند.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برج هکلا از 39 طبقه برای فضاهای اداری، 5 طبقه مختص فضاهای خدماتی و 3 طبقه "کلاب استثنایی" که در بالای آن تراس بام واقع شده، تشکیل شده است. این برج با داشتن تراس یا آلاچیق در هر طبقه، یک باغ معلق بر روی بام و چشم انداز پانوراما بر فراز پاریس و منطقه لادفنس، فضاها را بازآفرینی می کند. این برج هوشمند، قابلیت ارتقا و کاراکتر تغییر پذیری دارد بدین معنا که می تواند با هریک از نیازها و خواسته های کاربرانش سازگار شود. 

 

 

 

 

 

 

 


منابع:

www.tour-hekla.com

www.arch2o.com

www.luxuryproperties.ir